На виконання п. 11 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.11.2004 № 816-р «Про заходи щодо виконання зобов’язань України за Міжнародною конвенцією по охороні нових сортів рослин» між Українським інститутом експертизи сортів рослин та Національним університетом біоресурсів і природокористування України підписано Договір про співробітництво (стратегічне партнерство) №54.
Метою співробітництва є забезпечення високої якості професійної підготовки фахівців на основі об’єднання інтелектуального потенціалу, матеріальних та корпоративних ресурсів партнерів. З метою кадрового забезпечення державної системи з охорони прав на сорти рослин співробітництво продовжене в 2024 році шляхом підписання Договору про співробітництво (стратегічне партнерство) № 158.
Основними напрямами стратегічного партнерства визначено цілеспрямовану професійну підготовку студентів на замовлення Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) за узгодженими вибірковими складовими освітніх програм, організацію спільної навчально-наукової лабораторії, залучення науковців УІЕСР до викладацької діяльності для розробки та читання нових курсів лекцій, організацію та проведення навчальної, виробничої, переддипломної практик, підготовки випускних робіт студентів, проведення спільних науково-дослідницьких робіт, наукових семінарів та інших заходів.
Наразі в Національному університеті біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) освітній ступінь «Магістр» за спеціальність (спеціалізація) 201 Агрономія включає вивчення таких дисциплін «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності», «Державна кваліфікаційна експертиза», «Ринок сортів і насіння» та «Формування сортових ресурсів».
Теоретичний і практичний курс дисциплін дасть можливість майбутнім фахівцям здобути та поглибити знання з методології та планування наукових досліджень, законодавства у сфері інтелектуальної власності та захисті прав інтелектуальної власності. Зокрема, вивчення дисципліни «Державна кваліфікаційна експертиза» передбачає вивчення особливостей національної системи реєстрації прав на сорти рослин, етапів науково-технічної експертизи сортів рослин, сорту рослин як об’єкту інтелектуальної власності та комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності. В рамках дисципліни «Формування сортових ресурсів» майбутні фахівці вивчають методи ідентифікації сортів рослин, основні засади кваліфікаційної експертизи сортів рослин з визначення критеріїв охороноздатності (ВОС-тест), а також морфологічний опис сортів рослин та його використання у сортовій сертифікації. Повну інформацію щодо дисциплін можна отримати на кафедрі генетики, селекції і насінництва ім. проф. М. О. Зеленського та сайті НУБіП України https://nubip.edu.ua/
Практичні заняття студентів агробіологічного факультету спеціальності 203 «Садівництво, плодоовочівництво та виноградарство» в УІЕСР (2024 рік) . Більше інформації: https://nubip.edu.ua/node/144928
Практичні заняття студентів спеціальності 203 «Садівництво і виноградарство» в УІЕСР (2023 рік)
Більше інформації: https://nubip.edu.ua/node/125393
Практичні заняття студентів агробіологічного факультету з дисципліни «Селекція та насінництво польових культур» в УІЕСР (2022 рік)
Більше інформації: https://nubip.edu.ua/node/114366
В УІЕСР на сьогодні працює близько 50 випускників НУБіП України, зокрема випускників спеціальності «Селекція і генетика сільськогосподарських культур» ‑ 9 осіб: к. с-г. н., Лашук Сніжана Олександрівна; Гайдай Алла Олексіївна; Свинарчук Олена Володимирівна; Ільченко Яна Василівна; Дудка Тетяна Володимирівна; Курочка Надія Володимирівна; Житомирець Оксана Сергіївна; Барбан Ольга Борисівна та Шитікова Юлія Володимирівна, які обіймають посади наукових працівників у структурних підрозділах УІЕСР з проведення науково-технічної експертизи сортів рослин, експертизи назви та встановлення новизни сорту, ідентифікації сортів за допомогою молекулярних методів та відповідальні за організацію наукових досліджень.