ua

Міжнародні заходи

structure
Міжнародна діяльність УІЕСР спрямована на забезпечення його інтеграції у світове та європейське співтовариство з питань охорони прав на сорти рослин, отримання додаткових можливостей щодо прискореного розвитку в межах Європейської інтеграції та вивчення закордонного досвіду організації й проведення експертизи сортів рослин.

2024 рік

У межах розвитку міжнародного співробітництва у галузі сільського господарства 07 серпня 2024 року директор УІЕСР Сергій Мельник та  директор Державної служби захисту рослин Латвійської Республіки Крістīне Ломакіна підписали Меморандум про  взаєморозуміння між Українським інститутом експертизи сортів рослин та Державною службою захисту рослин Латвійської Республіки.

Під час робочої зустрічі сторонами визначено напрями співпраці. Відповідно до підписаного документу сторони спільно сприятимуть двосторонньому співробітництву в галузях: садівництва, овочівництва, польових культур, здійснюватимуть спільні наукові дослідження, обмін науковою інформацією, проведення спільних заходів (семінарів, тренінгів, лекцій, конференцій тощо). 

  • В Українському інституті експертизи сортів рослин (УІЕСР) 19 червня 2024 року пройшла робоча зустріч із представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) в рамках реалізації проєкту японської грантової допомоги «Програма екстреного відновлення» за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України.

    У зустрічі прийняли участь: від JICA ‑ Генеральний директор Департаменту економічного розвитку JICA пан Такао Шімокава, старший заступник директора групи 2 сільського господарства та сільського розвитку Департаменту економічного розвитку JICA пан Хаджіме Ямазакі, представник офісу JICA в Україні, пан Рьома Ямагіші, координатор програм офісу JICA в Україні пані Альона Ткач, від Міністерства аграрної політики та продовольства України – директор Департаменту аграрного розвитку Ігор Віштак та головний спеціаліст відділу координації міжнародної технічної допомоги Управління міжнародної співпраці та євроінтеграції Яна Зубко, від Українського інституту експертизи сортів рослин – директор Сергій Мельник, заступник директора з наукової роботи – Лариса Присяжнюк, а також спеціалісти з проведення кваліфікаційної експертизи та лабораторних досліджень сортів рослин.

    Детальна інформація за посиланням https://sops.gov.ua/news/zustric-iz-predstavnikami-aponskogo-agentstva-miznarodnogo-spivrobitnictva-jica


    З 12 по 13 червня 2024 року відбувся візит експертів міжнародного Проєкту ЄС Твінінг «Наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм та стандартів» та представників Держпродспоживслужби до Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР). Участь у зібранні взяли: директор УІЕСР Сергій Мельник, заступники директора УІЕСР, керівник Проєкту Крістіне Ломанікої, постійний радник Проєкту Модріс Фрікманіс, експерти Проєкту: Лієн Яунземе, Інга Овсянникова, заступника Голови Держпродспоживслужби Вадим Чайковський, заступника начальника управління – начальника відділу контролю у сферах насінництва, розсадництва та охорони прав на сорти рослин Департаменту фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Алла Яненко, головний спеціаліст відділу контролю у сферах насінництва, розсадництва та охорони прав на сорти рослин Департаменту фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Світлана Лахтіонова.

    Директор УІЕСР ознайомив присутніх з роботою інституту та організацією роботи щодо проведення ділянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю. Учасники зібрання відвідали Лабораторію молекулярно-генетичного аналізу УІЕСР. 13 червня 2024 р. делегація відвідала Київську спеціалізовану філію.

    Детальна інформація за посиланням https://sops.gov.ua/news/vizit-ekspertiv-miznarodnogo-proektu-es-tvining


    7 червня 2024 року в Українському інституті експертизи сортів рослин проведено IV Міжнародну науково-практичну конференцію «Новітні агротехнології та сортовивчення». У конференції взяли участь вчені: Українського інституту експертизи сортів рослин, Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Національного наукового центру «Інституту аграрної економіки» НААН України (Україна) i Національної вищої школи технологій та інженерії (Алжир).

    З матеріалами конференції можна ознайомитись на сайті https://conference-ua.ukragroexpert.com.ua/ та на сайті конференцій Українського інституту експертизи сортів рослин за посиланням http://confer.uiesr.sops.gov.ua/index/schedConfs/archive.

    В Українському інституті експертизи сортів рослин 27 березня 2024 р. пройшла робоча зустріч із представниками компанії JICA в рамках реалізації проєкту японської грантової допомоги «Програма екстреного відновлення» за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України.

    У зустрічі прийняли участь: від компанії JICA – заступник Генерального директора, відділ економічного розвитку Mr. Hitoshi Fujiie, директор відділу економічного розвитку Mr. Yoji Matsui, від Міністерства аграрної політики та продовольства України – директор Департаменту аграрного розвитку Ігор Віштак та головний спеціаліст Департаменту міжнародної співпраці Яна Бурдук, від Українського інституту експертизи сортів рослин – директор Сергій Мельник, заступник директора з наукової роботи – Лариса Присяжнюк, а також спеціалісти з проведення кваліфікаційної експертизи та лабораторних досліджень сортів рослин.

    Детальна інформація за посиланням https://sops.gov.ua/news/roboca-zustric-iz-predstavnikami-kompanii-jica



    2023 рік

    У березні-квітні 2023 року відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).


    24, 25 та 30 травня відбулося дистанційне навчання у рамках міжнародного проекту (програми PVP Toolbox): серія онлайн-сесій з українськими органами. Учасники прослухали презентації та поставили запитання щодо наступних тем лекцій: «Система охорони прав селекціонера та експертизи на ВОС в Королівстві Нідерландів» (доповідач: Кеес Ян Грьоневоуд, секретар Ради з сортів рослин, Королівство Нідерландів); «Ознайомлення з відділом експертизи сортів та командою підтримки Naktuinbouw» (доповідач: Монік Хогенбум, Naktuinbouw); «Бізнес централь Naktuinbouw» (доповідач: Діта ван дер Плас, Naktuinbouw); «Зразки та підтримання реєстру» (доповідач: Монік Хогенбум, Naktuinbouw); «Проміжні значення та батьківські лінії» (доповідач: Вім Сангстер, Naktuinbouw); «ВОС і ДНК. Використання ДНК-технології в експертизі на ВОС» (доповідач: Вім Сангстер, Naktuinbouw); «Найменування сортів» (доповідач: Марко Хоффман, Naktuinbouw).


    З 6 по 8 червня Присяжнюк Лариса Михайлівна – заступник директора з наукової роботи та Діхтяр Ірина Олександрівна – завідувач лабораторії молекулярно-генетичного аналізу взяли участь у воркшопі «Використання молекулярних маркерів у ВОС». Навчання проводилося на базі експертного органу Франції Жевес (GEVES), м. Ла-Рошель, Франція.


    29 вересня Український інститут експертизи сортів рослин провів Міжнародну науково-практичну конференцію «100-річчя формування національних сортових рослинних ресурсів України», присвячену ювілею системи сортовипробування України. Учасників конференції привітали зарубіжні колеги: генеральний директор Науково-дослідного центру сортовипробування Республіки Польща (COBORU), доктор наук, професор Генрік Буяк, Голова Державної комісії з експертизи сортів Республіки Молдова Михайло Макідон, директор Інспекційної служби садівництва Королівства Нідерландів Джон ван Руйтен. Детально

    Матеріали конференції


    З 05 по 08 листопада відбувся візит до м. Кишинів (Республіка Молдова) директора УІЕСР – Мельника Сергія Івановича та завідувачки відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність сортів рослин УІЕСР – Гринів Світлани Миколаївни. Візит представників УІЕСР здійснено у складі відповідно до технічного завдання на відрядження делегації Міністерства аграрної політики та продовольства України до Республіки Молдова. Під час візиту до Держаної комісії з випробування сортів рослин 06 листопада 2023 р. було підписано Меморандум про співробітництво між Українським інститутом експертизи сортів рослин (Україна) та Державною комісією з випробування сортів (Республіка Молдова).


    2022 рік

    22 лютого. Зустріч на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) з метою обговорення перспектив розвитку українсько-аргентинської співпраці у галузі експертизи та реєстрації сортів рослин. Зустріч було проведено за ініціативою Посольства Аргентинської Республіки в Україні. Детально


    31 серпня. Проведення ІІI міжнародної науково-практичної конференції «Новітні агротехнології». Для участі у конференції надійшло 36 анотацій, які були включені у збірник Матеріалів IІІ міжнародної науково-практичної конференції «Новітні агротехнології». Для друку у науково-практичних журналах, які є партнерами конференції отримано 8 наукових статей. Детально

    Матеріали конференції


    З 19 по 23 вересня представники УІЕСР взяли участь у першій сесії Технічної робочої групи «Методи та прийоми тестування», що організовано Бюро UPOV в он-лайн форматі. Під час зустрічі відповідно до порядку денного заслухано звіт Бюро щодо діяльності UPOV, представлено розробки країн-членів UPOV щодо застосування молекулярних маркерів під час проведення експертизи на ВОС, технологій зберігання та обробки молекулярних даних, підходи щодо аналізу зображень в експертизі на ВОС, сучасні розробки програмного забезпечення та web-додатків, що використовуються в експертизі на ВОС, розробки молекулярних маркерних панелей для застосування в якості додаткових методів аналізу під час експертизи на ВОС.


    2021 рік

    З 3 по 7 травня представники УІЕСР взяли участь у 55-ій сесії Технічної робочої групи з овочевих культур, що організовано Бюро UPOV, що відбулась в он-лайн форматі.

    Під час зустрічі відповідно до порядку денного заслухано звіт Бюро щодо діяльності UPOV, питання щодо кодів UPOV, співпраці в експертизі, роботи платформи UPOV Prisma, питання щодо ознак, за яким групують сорти за експертизи; питання щодо назв сортів; застосування молекулярних технологій в експертизі на ВОС та внесення ознак стійкості до хвороб до методик, питання щодо описів сортів рослин.


    3 червня. Проведення ІI міжнародної науково-практичної конференції «Новітні агротехнології». Для участі у конференції надійшло 44 анотації, які були включені у збірник Матеріалів IІ міжнародної науково-практичної конференції «Новітні агротехнології». Для друку у науково-практичних журналах, які є партнерами конференції отримано 9 наукових статей. В конференції взяли участь вчені з України, Туреччини, Північної Македонії, Єгипту, Литви, Угорщини, Албанії та Молдови.

    Матеріали конференції


    Архів міжнародних заходів